Polecane książki

 

okładka książkiDziennik Pilar. Mała podróżniczka w Grecji

Poznajcie Pilar, niezwykłą dziewczynkę, którą magiczny hamak przenosi do starożytnej Grecji. Tam mała podróżniczka przeżywa fascynujące przygody! Razem z kotem Sambą i przyjaciółmi dociera na Olimp, gdzie bierze udział w wielkim wyścigu, stając w szranki z samym… Herkulesem! Pragnie jednak przede wszystkim odnaleźć ukochanego dziadka, dlatego schodzi aż do mrocznego Hadesu. Dzięki temu, że wszystko notuje w dzienniku, Wy również macie okazję wejść do świata greckich bogów i bohaterów!

Kategoria wiekowa: 8 – 12 lat

 

 

 


 

Okładka książkiDziennik Pilar. Mała podróżniczka w Amazonii

Poznajcie Pilar, niezwykłą dziewczynkę, którą magiczny hamak przenosi do Amazonii. Podczas niebezpiecznej przeprawy przez Amazonkę mała bohaterka ratuje życie podróżującemu z nią Brenowi, a potem razem z nowymi przyjaciółmi dociera do niezwykłego lasu, w którym musi się zmierzyć z groźnym ocelotem i anakondą. Tam właśnie poznaje profesora Roberta, który bardzo przypomina jej zaginionego ojca! To dla niego udaje się głęboko w dżunglę na spotkanie z wojowniczymi Indiankami. Dzięki temu, że wszystko notuje w dzienniku, Wy również macie okazję poznać egzotyczny świat Amazonii!

Kategoria wiekowa: 8 – 12 lat

 


 

okładka książkiRymowanki-zgadywanki o zwierzętach

Autor: Zenon Brzeziński

"Rymowanki-zgadywanki o zwierzętach" rozwijają wyobraźnię dzieci i wzbogacają ich zasób słów. Wierszyki czytane wspólnie, przez dzieci i rodziców, gwarantują wspaniałą zabawę i mile spędzony czas.

 


 

Okładka książkiPiórem czy mieczem, OPOWIEŚĆ O HENRYKU SIENKIEWICZU

Autor: Anna Czerwińska-Rydel

Basia – zwana Hajduczkiem ze względu na swoją odwagę i pomoc w złapaniu złodzieja obrazu – odwiedza z klasą muzeum noblisty. Tam poznaje kustosza – starszego, pełnego energii i sympatycznego pana Mosia. Razem z nim wyrusza w podróż do najmłodszych lat życia pisarza. Pałaszując ciastka, oglądając autentyczne listy i portrety Sienkiewicza, wsłuchuje się w opowieść o rodzinie powieściopisarza, jego próbach pisarskich, pracy w gazecie, podróży do Ameryki, pierwszych drukowanych książkach czy najbardziej znanych bohaterach literackich. Dowiaduje się o wielkim uznaniu dla Sienkiewicza, który otrzymał m. in. Oblęgorek – pałacyk w darze od narodu polskiego oraz  Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.