Aktualności

20-01-2024

Koncert kolęd i pastorałek

wspaniałe biesiadowanie seniorów, rodziców, dzieci wraz z nauczycielami

To już drugi raz dzieci, rodzice, bacie, dziadkowie i nauczyciele spotkali się w Naszej szkole na Koncercie kolęd i pastorałek. Gospodarzami wieczoru byli Pani Dyrektor Jolanta Sołtys i Pan Wicedyrektor Marcin Anyszek, którzy powitali wszystkich licznie przybyłych widzów i gości honorowych, Pana Wójta , przedstawicieli Rady Gminy, sołectwa, Rady Rodziców i OSP. Przed rozpoczęciem koncertu Pan Wójt i dyrekcja szkoły wspólnie przedstawili projekty inwestycyjne i edukacyjne na rzecz miejscowości Dys i Naszej szkoły planowane do zrealizowania w najbliższej przyszłości. Koncert był też okazją aby w obecności wspaniałego audytorium wręczyć nagrody zwycięzcom i laureatom w Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce nadzorowanego przez naszą szkolną koleżankę Panią Iwonę. Warto przy tym zauważyć, że w swoich kategoriach zwycięzcami byli uczniowie z ZPO Dys. Nagrody były jeszcze wręczane kilkukrotnie i także Naszym uczniom za zwycięstwa w konkursie Digital Talenty. Upłynęło trochę czasu zanim nastąpił punkt główny Naszego koncertu, czyli część artystyczna. Ale warto było poczekać. Już pierwszy występ baletu dziewcząt z klasy piątej w choreografii Pani Anity dał nam wspaniałe przeżycia artystyczne. Po burzy oklasków zwróciliśmy się do Naszych głównych gości, babć i dziadków. Wnuczki i wnuczkowie złożyli im życzenia, a od wszystkich zebranych usłyszeli odśpiewane gromkie STO LAT. Po tej pełnej emocji chwili Pani dyrektor i Pan wicedyrektor w kolejności zapraszali na scenę następnych artystów, a więc uczniów klasy pierwszych, którzy po trudnych próbach pod kierownictwem Pań Klaudii i Moniki brawurowo zatańczyli i przepięknie zaśpiewali pastorałkę ludową „Skrzypi wóz”. Po nich na scenie pojawiły się „aniołki” Pani Edyty, a później „pastuszkowie” Pani Joli, którzy zauroczyli Nas swoim śpiewem. Przyszedł też czas na klasy starsze. Połączone siły klas czwartej i piątej wykonały utwór „A kto wie czy za rogiem” zaś po chwili przedstawiciele klas szóstej, siódmej i ósmej przypomnieli Nam standard świąteczny „We whish you a Merry Chrismas”. Także chór szkolny i soliści przygotowali pod nadzorem Pani Oli szeroki program kolęd i pastorałek. Na koncercie nie mogło zabraknąć niezawodnego zespołu Ukulele pod batutą Pani Danusi, który przysporzył Nam wiele wzruszeń.

Punktem finałowym koncertu było wspólne kolędowanie seniorów, rodziców i gości, oraz nauczycieli przy wspaniałym akordeonowym akompaniamencie Pana Stanisława. Dzięki hojności rodziców na stołach biesiadnych nie zabrakło przepysznych ciast.

Za te niezapomniane, pełne emocji chwile należą się podziękowania uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego, dużego projektu scenicznego. Dziękujemy !!!. Za drobne potknięcia techniczne przepraszamy. Nie zapominamy także o Krzysiu z klasy ósmej, który w ramach Studium Multimedialnego samodzielnie wykonał fotorelację, do której obejrzenia serdecznie zaprasza piszący te słowa Jerzy Czubacki, koordynator strony audiowizualnej koncertu.

Do zobaczenia za rok.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com