Aktualności

16-11-2023

Ognisko Patriotyczne w ZPO Dys

Wspólna lekcja patriotyzmu

     W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbyło się Ognisko Patriotyczne. Po uroczystym przywitaniu wszystkich zebranych gości przez Panią dyrektor Jolantę Sołtys oraz Wójta Gminy Niemce Pana Krzysztofa Urbasia zaś zastęp ochotniczej straży pożarnej z Dysa wznieciła Nasz „Biało-Czerwony” ogień. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, rozpoczęły się  wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które mówią o tęsknocie, walce i bohaterstwie Polaków podczas walk o Niepodległość. 

    Ognisko patriotyczne wpisało  się w tradycję naszej szkoły, aby  kultywować pamięć bohaterów poległych za Niepodległą Polskę. Jak zawsze atrakcją naszych spotkań ogniskowych były występy szkolnych artystów - zespołu „ukulelistów” pod kierownictwem Pani Danuty Ikwanty, szkolnego  chóru pod batutą Pani Aleksandry Filipiak-Janiuk. Również klasy 1-3 wraz z wychowawczyniami przygotowały swoje występy patriotyczne. Studium Multimedialne zadbało o oprawę muzyczno-graficzną i wykonało fotorelację z Naszego Ogniska Patriotycznego

    Uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, pracowników szkoły, 

Rodziców, OSP Dys  i Uczniów. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.  

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com