Aktualności

20-10-2023

Ślubowanie klas pierwszych

już jesteśmy prawdziwymi uczniami

W Naszej szkole odbyła się wielka uroczystość dla najmłodszych uczniów z klas pierwszych. Panie wychowawczynie pierwszaków, Monika Chamera i Klaudia Skomorowska z niekłamanym wzruszeniem przyprowadziły swoich podopiecznych, aby mogli  złożyć uroczyste ślubowanie i zostać oficjanie przyjęci w poczet naszej szkolnej braci. Pierwszoklasiści obiecali pilnie się uczyć, dbać o dobre imię szkoły, być dobrymi kolegami i mieć dobre wyniki w nauce. Pani dyrektor serdecznie powitała samych uczniów i ich rodziców. Po uroczej części artystycznej, w której uczniowie przedstawili się i zaśpiewali piosenki, zostali pasowani na uczniów klas piewrszych. W podniosłej atmosferze, w odświętneych ubiorach, w obecności pocztu sztandarowego i dobosza szkolnego, Janka z klasy 6, poprzez przyłożenie symbolicznego "OŁÓWKA" otrzymali prawo nazywać siebie uczniami. Pani dyrektor i Pan dyrektor wręczyli wszystkim okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uroczystość była okazją do wręczenia przez Panią dyrektor nagród dla wyróżnionych pracowników szkoły. Oczywiście na koniec Naszego święta, dzięki rodzicom, nie zabrakło okazałego tortu i poczęstunku dla dzieci.

Za fotorelację dziękujemy Szymkowi ze Studium Multimedialnego.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com