Aktualności

21-06-2023

Centrum Szkolenia w Dęblinie

Wizyta w Centrum Szkolenia Inżynieryjno - Lotniczego w Dęblinie

16 czerwca uczniowie kl. VII, VIIIa i VIII b pojechali na wycieczkę do Dęblina. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy p. Władysława Maszkowskiego, Radnego Gminy Niemce, który niestrudzenie propaguje tradycje związane z wojskowością i podejmuje liczne działania, by wzbudzić zainteresowania młodzieży służbą Ojczyźnie. 

Pierwszą atrakcją naszej wycieczki była możliwość przejścia krótkiego szkolenia na  symulatorze strzeleckim “Śnieżnik” w Centrum Szkolenia Inżynieryjno - Lotniczego. Ćwiczenia na strzelnicy okazały się świetną zabawą, która dostarczyła wielu emocji.

Następnie uczniowie zwiedzili hangar, w którym mogli z bliska przyjrzeć się maszynom lotniczym oraz pojazdom wojskowym. NIewątpliwą atrakcją była możliwość zajęcia miejsc za sterami samolotów i śmigłowców. 

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie malowniczej Twierdzy Dęblin, w której uczniowie poznali historię tego obiektu oraz miasta. 

Po pysznym obiedzie uczestnicy wyjazdu udali się na spacer po parku przy pałacu Mniszchów. 

Wyjazd przybliżył uczniom wiedzę o patronach naszej szkoły i był doskonałą okazją, by poznać historię oraz współczesność polskiego lotnictwa wojskowego.  

 

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com