Aktualności

RUMCAJS
12-05-2023

"JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ"

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” - w ten sposób zaczęła się piękna bajka, która bawiła dzieci z naszego przedszkola.

Dzieci z przedszkola w Dysie wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami na spektakl teatralny pt. ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”, wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji Dzieci i Młodzieży z Wrocławia.
Twórcy bajki wraz z dzielnym Rumcajsem, piękną żoną Hanką zabrali nas na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego synka Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. Piękna dekoracja oraz muzyka sprawiły, że dzieci mogły przenieść się w głąb niesamowitego lasu i przeżyć niezapomniane chwile. Przedstawienie zawierało cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com