Aktualności

Drukarka 3D na wyposażeniu naszej szkoły
26-04-2023

Drukarka 3D na wyposażeniu naszej szkoły

Realizujemy w ZPO Dys program "Laboratoria przyszłości"

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne - drukarkę 3D. Zakup drukarki wraz z  filamentem był możliwy dzięki pozyskanym środkom z programu "Laboratoria przyszłości". Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych, a w szczególności matematyczno-przyrodniczych pozwala na uatrakcyjnienie zajęć poprzez kreatywne podejście do nauki. Zastosowanie drukarki 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami efektywniej przygotuje uczniów do kariery w inżynierii, projektowania oprogramowania 3D oraz udoskonali inteligencję przestrzenną, kompetencje cyfrowe oraz innowacyjne myślenie. Otwarta konstrukcja tego modelu drukarki pozwoli uczniom z bliska zobaczyć proces drukowania. Pierwsze doświadczenia z drukarką 3D już za nami. Zaczynamy od małych projektów. 

 

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com