Aktualności

Lekcja otwarta na Politechnice Lubelskiej
04-04-2023

LEKCJA OTWARTA NA POLITECHNICE LUBELSKIEJ

30 marca uczniowie klasy VII i VI uczestniczyli w lekcji otwartej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wydziału, dowiedzieli się czym zajmują się badacze tam pracujący oraz poznali zaplecze techniczne. Po krótkiej pogadance przeprowadzonej przez Pana dr. inż. Krzysztofa Ciecieląga z Katedry Podstaw Inżynierii Produkcji, uczniowie wzięli udział w warsztatach obróbki plastycznej materiałów oraz zwiedzili hamownię, gdzie zobaczyli jak wyglądają badania osiągnięć silników spalinowych. Pracownicy Wydziału Mechanicznego opowiedzieli nam również, jak przyszłościowym narzędziem są drukarki 3D i jakie zastosowania mają w różnych dziedzinach przemysłu. Mamy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje naszych uczniów  do wyboru zawodów technicznych i  zasilą oni grono przyszłych studentów lubelskiej uczelni.  Dzięki tej wycieczce, w najbliższym czasie planujemy uruchomić w naszej szkole drukarkę 3D zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. W najbliższym czasie, zaprezentujemy rezultaty naszych działań badawczych.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com