Aktualności

Palma Wielkanocna nieba
01-04-2023

Palma Wielkanocna aż do nieba tylko w ZPO Dys

Kultywowanie tradycji w naszej szkole

W tym roku szkolnym w Zespole Placówek Oświatowych w Dysie wspólnie ubieraliśmy choinkę, przyszedł czas na przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych. Palma ma znaczenie symboliczne. W Arabii, Afryce i Polinezji to drzewo życia. Starożytni Grecy uważali ją za słońce i światło, a dla Rzymian była godłem igrzysk. Różdżki palmowe w pierwszy dzień żydowskiego Święta Szałasów symbolizują radość i wesołość. Dla chrześcijan są oznaką radości i triumfu, symbolizują gałązki, którymi witano Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy. W naszej szkole uczniowie klas I-VIII wykonali Palmę Wielkanocną aż do nieba. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przyniesienie pięknych materiałów z których wykonaliśmy kolorowe folklorystyczne dzieło. Zobaczcie sami naszą wspólną pracę.

Samorząd Uczniowski ZPO Dys

 

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com