Aktualności

Lubelskie pięknieje! - konkurs plastyczny

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w 2. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę. Konkurs ten kierujemy do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A4 lub A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane, itp.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Na prace czekamy do 24 czerwca 2021 r. do 15:30. Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

  1. W kategorii klasy I-III:
  1. 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł,
  2. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 350 zł,
  3. 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

 

  1. W kategorii klasy IV-VIII:
  1. 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł,
  2. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 350 zł,
  3. 3 miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

 

Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi. Organizatorzy Konkursu przewidują uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród we wrześniu br., jednak forma ta może ulec zmianie, z uwagi na  ewentualne obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem.

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

W załączeniu przesyłamy regulamin Konkursu i plakat.

Informacje o konkursie są dostępne także na stronie rpo.lubelskie.pl:

https://rpo.lubelskie.pl/rpo/dofe/konkurs/

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE
Szkoła Podstawowa
im. Lotników Polskich Przedszkole  

sekretariat@zpodys.pl

Godziny pracy sekretariatu 8:00 - 15:00
81 756 13 14
ul. Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn Poland

Inspektor Ochrony Danych
 
kzolkiewska.iod@gmail.com