• PRZEDSZKOLAKI WSPIERAJĄ GŁODNE ZWIERZAKI

    • Dzieci z przedszkola w Nasutowie wzieły udział w zbiórce karmy i innych rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Lublinie. Dzięki tej akcji poznały takie wartości jak: bezinteresowna pomoc i sprawianie radości innym. 

    • Konkursy Gminnej Biblioteki Publicznej

    • Z przyjemnością przedstawiamy sukcesy naszych uczniów, którzy brali udział w konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibiotekę Publiczną w Niemcach. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

    • Dzień Babci i Dziadka

    • Uczniowie klas 1-3 długo przygotowywali się do tego wspaniałego święta. Swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowali niezwykłe upominki zrobione własnoręcznie. Do nich dołączyli życzenia oraz piosenki.

    • Wyniki konkursu Synapsik

    • Uczniowie klas 1-3, którzy w październiku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie MEN "Synapsik" otzrymali dyplomy i nagrody. Wśród nich mieliśmy również Laureatów z największą liczbą punktów. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

     Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Synapsik" 

     Bartosz Kurzempa  z wynikiem 94,55% (kl. 1B)

     Marek Nowakowski z wynikiem 90,91% (kl.1B)

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    • Dzień Babci i Dziadka, to jedno z najpiękniejszych świąt. Z tej okazji, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość. Przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta Kochani Dziadkowie! Dziękujemy Wam za codzienną troskę i pomoc w naszym wychowaniu!. 

   • POWRÓT DO NAUKI PO FERIACH
    • POWRÓT DO NAUKI PO FERIACH

    • Szanowni Państwo!
      

     Zgodnie z podjętymi decyzjami od 18 stycznia 2021 r. klasy I – III będą pracowały w trybie stacjonarnym, a klasy IV – VIII kontynuują naukę w trybie zdalnym.

     Wszystkie zajęcia, zarówno prowadzone stacjonarnie jak i zdalnie, odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem lekcji, a ewentualne zmiany będą zamieszczane w dzienniku i przekazywane przez wychowawców klas.

      Szkoła zapewnia możliwość korzystania ze stołówki szkolnej oraz zajęć opiekuńczych w świetlicy.  

     Dyrektor ZPO Dys

      Jolanta Sołtys

     Zapewniając bezpieczeństwo uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, zamieszczono na stronie internetowej  wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych:

     Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf

      

    • Ferie po Królewsku on-line!


    • Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
     Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.
     Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.
     Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!
     Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!


     Zamek Królewski w Warszawie
     www.zamek-krolewski.pl


     Zamek Królewski na Wawelu
     www.wawel.krakow.pl


     Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
     www.lazienki-krolewskie.pl


     Muzeum Zamkowe w Malborku
     www.zamek.malbork.pl


     Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
     www.zamek-sandomierz.pl


     Zamek Królewski w Lublinie
     www.mnwl.pl


     Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
     www.muzeum.wieliczka.pl


      

   • Mistrz Recyklingu - konkurs ekologiczny
    • Mistrz Recyklingu - konkurs ekologiczny

    • Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!


     Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
     Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.


     Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.
     Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.
     Każde z takich urządzeń elektronicznych posiada płytkę drukowaną, a na niej mikroprocesor, tranzystor, kondensator… W procesie produkcji mikroprocesorów używa się m.in. arsenu, antymonu, boru, fosforu, wielu różnych metali. Do produkcji kondensatorów, istotnej części naszych smartfonów, laptopów i tabletów używany jest np. drogocenny tantal.

     Metale ze zużytych urządzeń można odzyskać, a większość poddać recyklingowi, ale ważne jest to, w jaki sposób się ich pozbywamy: najlepiej oddzielnie, tak aby trafiły właśnie do recyklingu.
     Prawie wszystko co kupujemy w sklepach jest opakowane. Każde zużyte opakowanie staje się odpadem. Im więcej kupujemy i konsumujemy, tym więcej wyrzucamy pustych opakowań. Szacuje się, że w naszych śmieciach jest prawie połowa opakowań po różnych produktach, przede wszystkim spożywczych. Wiele surowców z opakowań nadaje się do recyklingu, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio posegregowane.
     Wszystkie odpady zebrane przez nas selektywnie w domu, trafią do sortowani odpadów i tam będą jeszcze raz segregowane na pięć podstawowych grup surowców: metal, plastik, papier, szkło, odpady organiczne.
     W sortowni, dzięki super nowoczesnym robotom, opakowania plastikowe można rozdzielić precyzyjnie: np. na przezroczyste i nieprzejrzyste, ale także wg ich gęstości. Oddzielnie miękkie folie, oddzielnie PET itd… Przezroczysty PET dopiero z sortowni pojedzie do recyklingu. Tam zostanie umyty i pokruszony na płatki, płatki zostaną przerobione na granulki, które umożliwią produkcję przyszłych, nowych butelek plastikowych. Granulki można też stopić i rozciągnąć, aby uzyskać włókna syntetyczne do wypychania pluszaków, kołder, anoraków i do szycia odzieży z polaru.
     Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.
     Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil, KRS nr 0000393451, adres siedziby: ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa.
     Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
     Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl
     Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl
     Konkurs jest bezpłatny.
                                                                                                                       Warszawa 28.12.2020

     Plakat_Mistrz_Recyklingu.png


   • Kangur Matematyczny
    • Kangur Matematyczny

    • 18 marca 2021 roku odbędzie się Międzynarodowy  Konkurs Matematyczny Kangur dla uczniów od klasy 2 do klasy 8. Chętni uczniowie proszę aby zgłaszali się do swoich nauczycieli uczących matematyki do 25 stycznia 2021 roku. Koszt udziału w konkursie wynosi 10zł

     plakat2021-_kangur_matematyczny.pdf

    • Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

    • Dziękujemy za udział w konkursie na stroik bożonarodzeniowy, za zaangażowanie oraz gratulujemy kreatywności. 

     Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć stroików, wykonanych przez dzieci z zastosowaniem różnorodnych technik, wielkości i kształtów.

  • Kontakty

   • ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich Przedszkole
   • sekretariat@zpodys.pl
   • Godziny pracy sekretariatu 7:45 - 14:45
   • 81 756 13 14
   • ul.Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn
   • Inspektor Ochrony Danych kzolkiewska.iod@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych