• Poznajemy świat pod mikroskopem

    • Uczniowie klasy 3 z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, obserwując ciekawy świat pod mikroskopem. Dzieci nauczyły się przygotowywania własnych próbek i oglądały je z wielką fascynacją, wymieniając się wrażeniami. Takie zajęcia dzieci uwielbiają najbardziej!

    • Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

    • Klasa IB brała udział w ogólnopolskim projekcie pt. "Szkolne Przygody Gangu Fajniaków". Za udział w projekcie wszyscy uczniowie otrzymali piękne dyplomy. Drobnymi upominkami w postaci "Fajniaków", książek i naklejek zostały nagrodzone osoby, które wykonały interesujące prace plastyczne o żywiołach. 

    • Walentynki

    • Walentynki to śwęto, które na dobre zadomowiło się u nas. Dzieci chętnie wykonują serduszka, aby podarować je ważnej dla nich osobie. W ten sposób powstają prace piękne, twórcze, a uczniowie rozwijają swoją kreatywność. Zobaczcie sami!

    • Zimowa stołówka dla ptaków

    •  

     Jak, kiedy i czym dokarmiać ptaki?

     Karmniki przygotowane przez naszych uczniów klasy V i VIA  zobaczcie sami:

     Dokarmianie ptaków zimą pomaga naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać mroźną i śnieżną zimę. Jeśli będziemy dokarmiać ptaki w ogrodzie, wiosną i latem odwdzięczą się nam zjadając szkodliwe owady.

     Jeśli naprawdę chcemy ptakom pomóc, posadźmy w ogrodzie rośliny, na których przez jesień i zimę utrzymują się owoce stanowiące pokarm dla ptaków. Mogą to być: bez koralowy, jarząb pospolity, dzika róża, bez czarny, kalina koralowa, głóg, berberys, śliwa tarnina. Nawet jeśli owoce niektórych krzewów są dla nas trujące lub jadalne tylko po ugotowaniu, dla ptaków stanowią doskonały pokarm.

     Pokarm dla ptaków powinien być odpowiednio dobrany, gdyż niewłaściwy bardziej im zaszkodzi niż pomoże.

     Oto 7 dobrych pomysłów na pokarm dla ptaków zimujących:

     1. rozmaite ziarna zbóż (pszenica, jęczmień, owies, proso),
     2. nasiona dyni, słonecznika (najlepiej niełuskanego) i kukurydzy,
     3. naturalne płatki owsiane (można je przed podaniem skropić olejem),
     4. gotowane kasze i ryż (kaszę jęczmienną i gryczaną można podawać ptakom bez gotowania ale już np. pęczak i ryż wyłącznie po ugotowaniu, gdyż niegotowane nadmiernie pęcznieją w ptasich żołądkach),
     5. gotowane i pokrojone warzywa (marchew, ziemniaki, buraki, kapusta),
     6. owoce świeże (np. pokrojone jabłka i gruszki) i suszone. Przed podaniem ptakom owoce suszone mogą wymagać namoczenia aby nie pęczniały w ptasich żołądkach. Owoce muszą być suszone bez dodatku cukru, nie mogą być to owoce kandyzowane, nie mogą zawierać dwutlenku siarki i innych konserwantów!
     7. Sikorki bogatki i modraszki uwielbiają też słoninki.
      Karmniki przygotowane przez naszych uczniów klasy V i VIA  zobaczcie sami:

     Dziękuję za kreatywne pomysły

     Izabela Siłuch

   • Informacja od Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 7 w Lublinie
    • Informacja od Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 7 w Lublinie

    • Szanowni Państwo,

      

     W związku z trwającą pandemią COVID-19, zachęcam Państwa do skorzystania z artykułów napisanych przez pracowników Poradni,  które będą przydatne nie tylko w pracy  nauczycieli ale również pomocne dla rodziców .

     Wśród artykułów i informacji,  na temat radzenia sobie z pojawiającymi się problemami dzieci i uczniów, znajdujących się na stronie internetowej PPP nr 7 w Lublinie, znajdziecie Państwo także coś inspirującego do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poradnia  przygotowała cykl bajek z serii "Hania w domu", które nawiązują do obecnej, trudnej sytuacji społecznej i emocjonalnej. Poniżej linki, na których można znaleźć wiele ciekawych  artykułów:

     https://ppp7.powiat.lublin.pl/do-poczytania-dla-rodzicow-i-nauczycieli/

     https://ppp7.powiat.lublin.pl/wsparcie-psychologiczno-pedagogiczne-w-sytuacji-kryzysu-zwiazanego-z-epidemia-koronawirusa/

     https://ppp7.powiat.lublin.pl/aktualnosci/

     Tym samym pragnę przypomnieć, że przez cały okres trwania nauki zdalnej, PPP nr 7 w Lublinie pracuje w trybie stacjonarnym, przeprowadzając badania diagnostyczne, prowadząc terapie indywidualne i grupowe oraz trening umiejętności społecznych.

     Dodatkowo w Poradni został uruchomiony telefon zaufania (535 769 900),czynny od poniedziałku do piątku w godz.17.00-20.00,  który pozwala rodzicom/nauczycielom/wychowawcom na uzyskanie fachowej pomocy w sytuacjach problemowych.

     Poza podanym wyżej telefonem działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

     Funkcjonuje również telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00.

      

    • Darmowa zbiórka elektrośmieci

    •        Drodzy uczniowie i rodzice !!!

     Nasze przedszkole i szkoła przystąpiły do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! 

     Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.  

     ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

     Termin Akcji:   05-10.02.2021            Miejsce Akcji:   Zużyty sprzęt zostawiamy przy blaszaku za szkołą

     ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.  

     NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK 

    • Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

    • Po raz kolejny nasza zerówka pod nazwą „Zdrowojadki” bierze udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Pierwszy etap za nami. Dzieci na zajęciach kształtują postawy prozdrowotne. Uczą się zasad prawidłowego odżywiania się. Poznają produkty, które służą zdrowiu, jak również te, które szkodzą. Na pierwszym etapie zimowym zostały zrealizowane tematy:

     1. Poznajemy owoce i warzywa

     2. Cukier? Nie, dziękuję!

     3. Reklama zdrowych słodyczy

     4. Dzielimy się wiedzą: Kolorowy talerz

    • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

    • Podczas nauki zdalnej uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego, które oferuje psycholog szkolny oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

     Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice  uzyskają również wsparcie dzwoniąc na  całodobową infolinię 800 080 222 . Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

      Od 1 stycznia 2021 funkcjonuje także poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

     Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online  

      

    • Bal Karnawałowy klas 1-3

    • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły bawili się wspaniale podczas klasowych Balów Karnawałowych. Były konkursy i zabawy, wybór królowej i króla Balu oraz pyszne przekąski, a przede wszystkim zabawa przy ulubionej muzyce. Tego właśnie potrzebowały najbardziej dzieci! 

    • Zabawy na śniegu

    • Uczniowie klasy drugiej wspaniale bawili się podczas zimowej aury na szkolnym boisku. Z kul śniegowych ulepili dużego bałwana. Były też śniezne szaleństwa - orły, rzucanie śniegowymi kulkami. I kto powiedział, że zimą dzieci się nudzą?

   • Zebrania on-line z rodzicami
    • Zebrania on-line z rodzicami

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ ONLINE Z RODZICAMI- styczeń/luty 2021

     ŚRODA 27.01.2021

     Godz. 18.30 Klasa VII

     Godz. 17.00 Klasa VIII

     CZWATEK 28.01.2021

     Godz. 16.30 Klasa VI A

     Godz. 17.00 Klasa VI B

     PIĄTEK 29.01.2021

     Godz. 16.30 Klasa V

     Godz. 17.00 Klasa IV

     Poniedziałek 01.02.2021

     Godz. 16.30 klasa I B

     Godz.18.00 klasa III

     WTOREK 02.02.2021

     Godz. 16.30 klasa II

     Godz. 17.00 klasa IA

      

  • Kontakty

   • ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich Przedszkole
   • sekretariat@zpodys.pl
   • Godziny pracy sekretariatu 7:45 - 14:45
   • 81 756 13 14
   • ul.Lotników Polskich 4, Dys 21-003 Ciecierzyn
   • Inspektor Ochrony Danych kzolkiewska.iod@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych